Jeden z modelů autorádia DAB+ XOMAX XM-RD275

V současné době chce stále více řidičů automobilů nahradit autorádio z výroby novým autorádiem DAB+. Proč?

Co je autorádio DAB+?

DAB je zkratka pro Digital Audio Broadcasting (DAB) a jedná se o vysílací systém, který nabízí vyšší kvalitu zvuku než běžné FM/AM rádio.

Digitální vysílání z autorádia DAB obsahuje více informací než běžné vysílání FM/AM. Kromě toho superrychlá vlnová délka kolem 220 MHz pomáhá zlepšit kvalitu zvuku hudby i mluveného slova.

Autorádio DAB+ je až třikrát účinnější než vysílání, nabízí ještě větší výběr stanic a lepší kvalitu zvuku. U systému DAB+ je navíc menší riziko výpadku vysílače. Na jedné frekvenci je možné přijímat 10, 18 a dokonce 24 stanic. Systém DAB+ navíc umožňuje přijímat další datové služby, jako je dopravní zpravodajství, počasí a titulky.

Jaké výhody má DAB+ ve srovnání s DAB?

Větší rozmanitost programů. Autorádio DAB+ pracuje podle novějšího standardu. U autorádia DAB je program vysílán rychlostí 128 kilobitů za sekundu. Autorádio DAB+ vysílá rychlostí pouze 80 kilobitů za sekundu! Dojem z poslechu tím nijak netrpí. Dokonce jej lze ještě vylepšit.

Další informace. Díky většímu „prostoru“ pro digitální data lze při dopravních nehodách ve městě rychleji předávat podstatně přesnější informace. Různé doplňkové údaje, které mohou působit rušivě, jsou s programem přenášeny neslyšně.

Nezávislý příjem. Autorádio DAB+ nabízí stanice, které lze přijímat na středních vlnách. Autorádio DAB+ zlepšuje kvalitu vysílání a příjmu stanic bez ohledu na sílu přijímacího signálu.

Dobrá oprava chyb. Autorádio DAB+ automaticky přepne na ultrakrátké vlny, pokud je signál předem zvolené stanice poměrně slabý.

Easy to use. The big advantage is that the DAB+ car radio is easier to use. FM car radios are usually equipped with the Radio Data System function. This function allows you to store stations as presets and select the appropriate station from between them without having to tune the radio. You cannot store many stations.

S autorádiem DAB+ je možné přepnout na jinou stanici vždy pouhým stisknutím tlačítka. Neexistuje žádná funkce vyhledávání, která by dokázala najít stejnou stanici na různých frekvencích. Všechny stanice jsou v různé kvalitě příjmu. Autorádio DAB+ nabízí také více vizuálních informací, jako je název stanice, program, DJ, název a interpret.

Autorádia DAB+ 2 DIN a autorádia DAB+ 1 DIN jsou vybavena širokou škálou funkcí. Mezi tyto funkce patří:

● Zobrazení vysokého rozlišení ● Širokoúhlý formát ● Hudba přes Bluetooth ● Funkce Bluetooth hands-free ● Integrovaná navigace GPS ● Rádiový tuner AM/FM RDS ● Připojení USB ● Slot pro kartu MicroSD ● Funkce složky ● Možnost výběru z několika jazyků ● Připojení pro zadní kameru a dálkové ovládání na volantu

Autorádia DAB+ s Bluetooth

Díky funkci Bluetooth můžete rádio velmi rychle propojit s mobilním telefonem. Prostřednictvím Bluetooth můžete bezdrátově přehrávat hudbu, konverzovat a přistupovat k několika funkcím v mobilním telefonu. Nemusíte sundávat ruce z volantu.

Autorádia DAB+ s GPS navigací

Tato funkce vám pomůže najít nejkratší a nejrychlejší cestu na místo. Na internetovém připojení zde nezáleží, protože mapy jsou již staženy do autorádia.

Autorádia DAB+ s připojením USB

Díky připojení USB můžete svou drahou hudbu poslouchat několikrát. Je vhodné poslouchat hudbu prostřednictvím rádia, aniž byste museli vytahovat paměť USB.

Autorádia DAB+ se zadní kamerou

Téměř všechny naše modely autorádií DAB+ mají přípojky pro couvací kameru. Ta pomáhá řidiči při couvání a snižuje riziko při couvání.

Po zakoupení autorádia DAB+ se můžete těšit na plnohodnotné používání zábavu. V našem obchodě si můžete vybrat svůj oblíbený model autorádia DAB+ a užívat si zvuků a všech výhod, které vám autorádio DAB+ může během vašich cest nabídnout.

Napsat komentář