Publikováno Napsat komentář

Autorádia vhodná pro Toyota. Modely 2020

Autorádio Toyota dokáže přesvědčit mnoha skvělými funkcemi. Nabízí vynikající kvalitu příjmu při přehrávání písní nebo zpráv, ale umí více než jen rádio. Díky GPS navigaci se nemůžete ztratit na cestě k cíli a zvolit optimální trasu pro cestu. Velký dotykový displej je uživatelsky přívětivý a velmi snadno použitelný.

Součástí vybavení autorádia Toyota je kapacitní dotykový displej, který vám umožňuje otáčet, přibližovat, posouvat atd. Obrázky a nabízí obzvláště snadnou manipulaci. Autorádio Toyota obvykle nabízí podporu DAB +, pomocí které můžete přijímat digitální rádio na vašem zařízení pomocí adaptéru DAB + Plus. Jakmile má autorádio Toyota CD / DVD přehrávač, můžete do rozhlasového programu přidat své oblíbené písně nebo zvukové knihy.

Autorádio Toyota má obecně také výstup subwooferu, takže můžete těžit z velmi dobré kvality zvuku. Při delších cestách můžete během přestávek sledovat filmy nebo videa v kvalitě HD. Funkci zrcadlení obrazovky lze použít k přenosu obsahu obrazovky smartphonu na obrazovku autorádia Toyota. Tuto funkci podporují pouze smartphony, které mají funkci ladění USB. To je případ většiny telefonů se systémem Android a iPhone 5. Důležité: Obrazovka zařízení iPhone 4 může být také zrcadlena, ale bez přenosu zvuku.

Přehrávání hudby může probíhat alternativně prostřednictvím Bluetooth spojení ze smartphonu s autorádiem Toyota. Protože autorádio má obvykle port USB, můžete také přehrávat hudbu z MP3 přehrávače, tabletu nebo mobilního telefonu. Většina autorádií má navíc audio nebo video vstup AUX a také video výstup (AV-OUT) a audio výstup (AV-OUT).

Barva osvětlení většiny autorádií Toyota může být nastavena podle potřeby a může být změněna v závislosti na vaší náladě. Pokud se chcete při parkování zabezpečit kamerou, autorádio Toyota nabízí zadní kameru nebo vstup přední kamery, ke kterému můžete připojit odpovídající zařízení. Zvláštní předností je vestavěný systém Android – nabízí funkce, které již dobře znáte ze svého smartphonu nebo tabletu: Můžete snadno stáhnout své oblíbené hry, hudbu nebo aplikace a používat je jako obvykle. Například můžete pomocí Map Google určit trasu. Systém Android také umožňuje použití internetu přes WiFi připojení. Vezměte prosím na vědomí náklady na připojení Wi-Fi, které platí ve vašem tarifu. Používání internetu může způsobit další náklady.

Připojení sběrnice CAN (Controller Area Network) je již zabudováno do autorádia Toyota, což znamená, že můžete snadno připojit dálkové ovládání na volantu a použít jej k ovládání vozidla. Vezměte prosím na vědomí seznam kompatibilních vozidel: uvedené modely Toyota jsou dodávány s příslušným rámečkem.

Publikováno Napsat komentář

Autorádia vhodná pro Mercedes. Modely 2020

Stejně jako všechny modely specifické pro vozidlo v našem obchodě obsahuje autorádio Mercedes připojení CAN sběrnice (Controller Area Network), tj. Specifické připojení Mercedes včetně vhodného adaptéru Canbus. Toto připojení usnadňuje nastavení dálkového ovladače na volantu. Kromě toho je rádiové dálkové ovládání často součástí dodávky: má ergonomický tvar a nabízí rychlou a bezpečnou manipulaci. Navigační systém je integrován do většiny autorádií Mercedes.

Mapový materiál Evropy je uložen v navigačním systému. U většiny modelů je k dispozici také anténa GPS. To vás bezpečně dovede k cíli i mimo Evropu. Mapový materiál Evropa obsahuje informace pro přibližně 50 zemí, včetně Bulharska, Islandu, Monaka a Vatikánu. Odpovídající software je obvykle na kartě microSD. Toto je již ve slotu GPS. Funkce duálního režimu je zvláště praktická pro výlety s rodinou nebo přáteli – umožňuje současně používat dvě různé funkce autorádia, například navigaci lze zobrazit vpředu, zatímco filmy, videa nebo hudbu se přehrávají na zadních sedadlech s dalšími monitory může. Přehrávání hudby a videa nebo filmu je také možné přes USB slot nebo Bluetooth. Můžete také přehrávat soubory z MP3 přehrávače, mobilního telefonu nebo tabletu prostřednictvím často dostupného AV vstupu.

Díky Bluetooth můžete telefonovat za jízdy díky funkci hands-free s funkcí telefonního seznamu.

Autorádio Mercedes má obecně velký dotykový displej v kvalitě HD, takže při přehrávání filmů nebo hudebních souborů nemusíte akceptovat žádnou ztrátu kvality. Obvykle můžete také nastavit různé tapety.

Mnoho autorádií Mercedes nabízí speciální funkci ve formě vestavěného CD a DVD přehrávače – to je zvláště výhodné, pokud byste chtěli poslouchat své oblíbené na cestách nebo chcete-li si nechat přehrát oblíbený film svých dětí. Stejně tak si lze představit přístup k zvukovým knihám během dlouhých cest autem, ať už pro zábavní nebo vzdělávací účely. V rádiu je však spousta hudby a rozmanitosti – existuje mnoho stanic na různých frekvencích. Inteligentní systém RDS zajišťuje, že se zařízení při stejném kmitočtu přepne na stejný vysílač na jiné frekvenci, aniž by se řidič musel rozptylovat nebo zasahovat.

Celkově vzato autorádio Mercedes nabízí moderní zábavní a informační systém pro cestování za vynikající ceny a výkonu. Při objednávce si všimněte seznamů kompatibilních vozidel – pokud je váš model automobilu na seznamu, bude autorádio Mercedes dodáno s příslušným instalačním rámem.

Publikováno Napsat komentář

Autorádia vhodná pro VW. Modely 2020

Autorádia VW pro konkrétní vozidlo mají připojení sběrnice CAN (Controller Area Network). To umožňuje dálkové ovládání na volantu bez nutnosti dalších připojení. Pokud je váš model VW zahrnut do seznamu kompatibilních vozidel, bude autorádio VW dodáno s příslušným rámečkem. Díky tomu je vše mnohem snazší – stačí zařízení správně připojit a je připraveno k použití. Další výhodou jsou autorádia s připojením USB nebo vstupem AUX IN. Tato připojení můžete použít k přehrávání zvukových a obrazových souborů z MP3 přehrávače, iPodu nebo smartphonu a nabíjení různých miniaplikací.

Pokud se chcete do cíle dostat bezpečně a rychle, potřebujete kvalitní navigační systém. Mnoho autorádií VW má integrované navigační systémy s mapovým materiálem pro Evropu. Extra GPS anténa („Global Positioning System“) slouží ke zlepšení kvality příjmu signálu a nabízí tak další výhody. Pokud cesta pokračuje mimo Evropu, můžete si také stáhnout navigační aplikace, jako jsou Mapy Google, z autorádií VW se systémem Android. Hry, hudba a filmy jsou k dispozici také jako aplikace nebo online. Filmy, hudba nebo hry mohou poskytovat zábavu na delších cestách. Vezměte prosím na vědomí, že za bezdrátové připojení prostřednictvím vašeho poskytovatele internetu mohou být účtovány další poplatky. Provoz autorádia VW je obvykle možný intuitivně pomocí velkoplošných dotykových monitorů.

Funkce Bluetooth může také poskytnout rozmanitost za jízdy. Tuto funkci lze použít k přehrávání zvukových souborů (hudby nebo zvukových knih) a videa z mobilního telefonu v autorádiu. Funkce hands-free nebo možnost telefonování hands-free za volantem, aniž by bylo nutné vzít mobilní telefon v ruce, je zvláště levná na delších cestách (což by bylo administrativním přestupkem). Funkce handsfree Bluetooth také umožňuje použití telefonního seznamu, což znamená, že máte přístup k vytáčeným a uloženým telefonním číslům.

Pokud rádi posloucháte rádio na cestách, můžete si opravdu vychutnat autorádio VW – většina modelů přijímá rozhlasové stanice prostřednictvím AM / FM frekvencí nebo prostřednictvím novějšího digitálního rádia DAB / DAB + (digitální zvukové vysílání). V každém případě můžete předpokládat dobrou odolnost proti rušení a velké množství vysílačů. Pokud je však signál přerušen, vestavěný rádiový datový systém RDS (Radio Data System) automaticky přepne na alternativní frekvence stejné rozhlasové stanice s lepším příjmem. Jakmile zjistíte, jaké funkce by vaše nové autorádio VW mělo mít, můžete v našem obchodě hledat vhodný model. Všechny potřebné informace najdete v pečlivě sestavených popisech produktů.

Publikováno Napsat komentář

Autorádia vhodná pro BMW. Modely 2020

Stejně jako všechny modely specifické pro vozidlo, i autorádio BMW obsahuje připojení sběrnice CAN (Controller Area Network), takže dálkové ovládání na volantu je okamžitě možné. Vezměte prosím na vědomí seznam kompatibilních vozidel: uvedené modely jsou dodávány s příslušným rámečkem. Stačí pouze připojit autorádio a můžete začít používat.

Obzvláště kvalitní autorádia BMW mají integrovaný navigační systém, včetně mapových materiálů pro Evropu. Mnoho modelů autorádií je vybaveno systémem Android, což znamená, že můžete do zařízení stahovat hry a aplikace jako obvykle. Například hry, hudbu nebo filmy si můžete stáhnout a hrát na obrazovce autorádia. Existující mapový materiál můžete rozšířit stažením Map Google a použitím aplikace jako navigační pomůcky na cestách.

Většina obrazovek je vybavena funkcí dotykové obrazovky, a proto je jejich použití obzvláště snadné a intuitivní. S další funkcí Bluetooth můžete přehrávat zvukové soubory z mobilního telefonu v autorádiu. Funkce Bluetooth nebo telefonování bez použití rukou za volantem je také možné přes Bluetooth. Aby bylo možné používat funkci mobilního telefonu jako obvykle, je také možné ji přenést z telefonního seznamu, což znamená, že máte Bluetooth přístup k vybraným a uloženým telefonním číslům v autorádiu.

Přes extra port USB můžete nabíjet mobilní telefon / tablet a další zařízení nebo přehrávat hudební a video soubory na velké obrazovce autorádia. I když zařízení umí více než jen rádio, můžete si užít několik rozhlasových stanic s rádiem AM / FM nebo digitálním rádiem DAB / DAB + (digitální zvukové vysílání). S těmito rádiovými systémy můžete očekávat dobrou odolnost proti rušení a větší množství vysílačů. Vestavěný rádiový datový systém RDS (Radio Data System) zajišťuje, že se zařízení přepne na alternativní frekvence s lepším příjmem stejné rozhlasové stanice, když je hluk, aniž by se řidič musel rozptylovat. Aby nedošlo k rozptylování řidiče, má většina modelů autorádií také tzv. Funkci stmívání – to umožňuje, aby se autorádio vypnulo na cestách, takže displej neoslní.

Vezměte prosím na vědomí informace o produktech jednotlivých modelů autorádií BMW – zde najdete všechny funkce, které má vybrané zařízení.

Publikováno Napsat komentář

Autorádio vhodné pro SEAT. Modely 2020

Autorádia pro vozidla Seat mají připojení CAN sběrnice (Controller Area Network), které umožňuje dálkové ovládání na volantu bez dodatečného zapojení. Rádia autosedaček se dodávají s příslušným montážním rámečkem, jakmile se vaše auto objeví v seznamu kompatibilních vozidel v popisu produktu. Autorádio Seat nabízí mnoho skvělých funkcí, díky kterým je každá cesta zážitkem. Milovníci hudby by byli rádi z autorádia AM / FM. Mnoho modelů je vybaveno funkcí RDS. Tato funkce zajišťuje perfektní příjem, protože autorádio Seat automaticky přepne na jiné dostupné frekvence téhož vysílače, když dojde k rušení šumem nebo jiným signálem.

Mnoho autorádií Seat je vybaveno digitálním rádiem DAB / DAB +. Digitální rádio nabízí několik výhod – zobrazení názvu a umělce i mnohem větší škálu stanic. V autorádiu se nachází nejen aktuální hudba, ale i aktuální zprávy: Takto získáte informace o možných dopravních zácpách nebo mimořádných událostech na vaší trase. Je-li požadována změna rádia, mohou být zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety nebo MP3 přehrávače, připojena k autorádiu Seat přes USB nebo AUX-IN. V tomto případě lze také přehrávat video soubory a filmy. Řidič si může během přestávek užívat moderních velkoformátových monitorů HD a funkce videa je k dispozici také cestujícím na zadním sedadle za jízdy. Pokud děti cestují, může to zpestřit a uvolnit cestu.

Je také myslitelný přenos dat přes Bluetooth – ať už jde o hudbu, filmy nebo zvukové knihy. Funkce Bluetooth také pomáhá řidiči uskutečňovat hands-free hovory za jízdy, takže mobilní telefon není držen v ruce a hovor může probíhat prostřednictvím autorádia v autě. Obvyklé funkce telefonu mobilního telefonu – čísla posledních čísel, zmeškaná volání apod. Jsou také k dispozici přes Bluetooth. Pro menší rozptýlení během jízdy lze také aktivovat funkci stmívání – displej lze rychle vypnout, pokud by například měl být oslňující.

Mnoho autorádií v autě nabízí také připojení senzorů parkovacích senzorů a připojení pro couvání. Pokud chcete odpovídající funkce, podívejte se na popis produktu – zde jsou zobrazeny všechny funkce autorádia Seat.

Publikováno Napsat komentář

Nová generace autorádií pro Android

Google Android je nejoblíbenější operační systém na světě, který ovládá nejen chytré telefony, ale také notebooky, tablety, televizory, chytré hodinky a dokonce i chladničky. Není divu, že Android se používá také v autorádiích.

Co je to Android pro autorádio? Pokud máte operační systém Android, znamená to, že vaše zařízení je dostatečně výkonné. Tento operační systém nabízí také následující výhody:

 • nabízí snadný přístup ke všem funkcím zařízení;
 • zajišťuje rychlý a správný provoz autorádia;
 • umožňuje stahovat další aplikace z obchodu Google Play;
 • Synchronizace Google mezi všemi vašimi zařízeními Android.

Jinými slovy, zařízení Android se vyznačují různými možnostmi.

Různá moderní zařízení mohou spouštět různé verze platformy Android. Nejběžnější verze jsou:

 • Android 5 – Dnes je tento operační systém zastaralý a může brzy zmizet;
 • Android 6, 7, 8 – tento operační systém také není nový, ale stále jej lze nalézt v mnoha zařízeních, protože nevyžaduje velmi výkonný hardware a je dostatečně rychlý a je podporován všemi moderními aplikacemi pro Android;
 • Android 10 – donedávna šlo o nejnovější verzi operačního systému Google. Jednou z nejvýraznějších nových funkcí systému Android 7 je prvotřídní multitasking a další funkce, zejména pro vývojáře aplikací.

Google nedávno vydal novou verzi svého operačního systému – Android 11, a proto bude brzy vybaven tímto systémem pro autorádia. Je však třeba říci, že mezi řidiči verze Androidu nejsou velké rozdíly, protože autorádio není přece jen chytrý telefon.

Publikováno Napsat komentář

Autorádia 1DIN vs. 2DIN: typy, vlastnosti a porovnání

Moderní automobil je dnes těžko představitelný bez audio systému, jehož hlavními komponentami jsou autorádio nebo přijímač. Funkčnost těchto zařízení se za posledních 10 až 15 let výrazně zvýšila, což je na jedné straně dobré, ale na druhé straně vyžaduje motoristy velmi obtížné rozhodnutí. Abychom vám usnadnili život, informujeme vás o autorádiích 1-DIN a 2-DIN, jejich typech, vlastnostech a dalších důležitých věcech, které by měl každý kupující znát.

Hlavní výhody moderního automobilového rádia

Až donedávna byla funkčnost autorádia omezena na přehrávání CD nebo dokonce kazet a FM rádia. V současné době většina z nich nabízí následující funkce:

 • CD / DVD přehrávač;
 • Přehrávání všech populárních formátů multimediálních souborů z USB flash disku a SD karty;
 • Přehrávání hudby na mobilním telefonu a streamování přes Bluetooth do autorádia;
 • Velká LCD obrazovka a přehrávání videa;
 • GPS navigace
 • Bezdrátové připojení Wi-Fi, 3G nebo 4G;
 • Synchronizace se smartphonem, takže můžete hrát hovory prostřednictvím reproduktorů vašeho automobilu;
 • Ovládejte inteligentní zařízení dotykem na displej vozidla;
 • Videohry atd.

Kromě toho mohou existovat další funkce, jako je denní plánovač, kalendář atd. Je jisté, že ne všechny modely jsou vybaveny těmito funkcemi. Čím lépe je vybaveno, tím více to stojí. Pokud například GPS navigaci nepotřebujete, nemusíte za ni platit navíc.

1DIN autorádio

Pro kompatibilitu, tj. možnost instalovat autorádio v autě, tam jsou standardní rozměry pro audio systém vozidla – 1DIN a 2DIN, tedy velikosti těla přístroje.

Na počátku 80.let zdůraznili výrobci automobilů význam norem pro velikost rádií automobilů. DIN byl přijat v roce 1984 jako mezinárodní standard a je stále široce používán dnes. S touto normou mohou řidiči nainstalovat svá rádia, aniž by změnili vzhled interiéru vozidla, přístrojové desky nebo palubní desky. 1-DIN autorádia mají standardní rozměry 178 × 50 mm a může být jakékoliv délky v přiměřené rámu.

Funkce

Většina řidičů si myslí, že 1 din Stereo je méně funkční než jeho „big brother“ 2-din Stereo. Samozřejmě, že je v tom trochu pravdy, ale ne všechno – to platí jen pro staré modely. Kvalita moderních zařízení je srovnatelná, můžete mít jak skládací obrazovku, tak USB port a čtečku karet.

Takže pokud máte dashboard podle 1-DIN Standardní, nemusí se to zvětšit.

2DIN Autoradios

Jak již bylo zmíněno, automobilové autorádia 2-DIN mají různou velikost, jsou dvakrát tak vysoké jako u jednoho standardu DIN – 178 × 100 mm. Proto je přítomnost dotykové obrazovky v moderním autorádiu povinná. Další funkcí většiny modelů je ochrana proti krádeži: panel není zcela vyjímatelný, pouze přední část s dvojitými knoflíky. Další funkce závisí na modelu.

Nezapomeňte, že kromě standardů 1- a 2-DIN existují také autorádia s 1,5-DIN. Jsou vysoké 75 cm a tedy 1,5krát vyšší než 1DIN.

Publikováno Napsat komentář

Instalace autorádia

Nemusíte být odborník na instalaci moderního autorádia. Vše, co musíte udělat, je znát základy, které stručně vysvětlíme níže.

Instalace autorádia dvěma různými způsoby:

 • přes stereofonní zástrčku ISO bez sběrnice CAN
 • s kabelem CANbus

Co je formát ISO a jak je připojen?

Normálně mají všechny moderní automobily ISO autorádio. Pro instalaci musíte pouze:

 • Připojte konektor ISO k portu ISO vozidla;
 • Připojte port ISO k autorádiu;
 • Namontujte autorádio na palubní desku a připojte jej k držákům.

Pokud zástrčka ISO neexistuje, můžete ji připojit k následujícím kabelům:

 • Kabel napájený z baterie – obvykle žlutý, někdy červený.
 • Kabel ACC oznamuje autorádiu, že systém je napájen. To je nezbytné pro aktivaci autorádia. Kabel ACC je obvykle červený a mírně menší než hlavní zdroj energie. Pokud není k dispozici žádný kabel ACC, můžete jej připojit k zapalovači cigaret nebo zapalování.
 • Uzemňovací linie, většinou černá.
 • Drát ILL (Illuminations) se používá k aktivaci stereofonního osvětlení automobilu současně se světlomety nebo blatníky vozidla.
 • Napájecí anténní kabel (ANT). Pokud je k dispozici anténní zesilovač, lze kabel použít k napájení autorádia a pak i tohoto zesilovače. Může být také použit jako vysouvací anténní signál, ale ne všechna autorádia jsou jím vybavena.
 • Kabel pro couvání umožňuje aktivaci kamery pro couvání. Tento kabel můžete připojit k zpětnému světlu.
 • Kabely reproduktorů jsou obvykle připojeny ke složenému výstupu.

Schéma zapojení je zpravidla vytištěno na autorádiu. Proto musíte před připojením, stejně jako schéma zapojení vašeho vozu, pečlivě prostudovat tento diagram, aby nedošlo k záměně kabelů, protože jejich barva se může u různých modelů lišit.

Co je kabel CANBus a jak je připojen?

Kabel CANBus je speciální sběrnice vyvinutá Robertem Boschem. Používá se pro připojení mikrokontrolérů a zařízení k elektronickým řídicím jednotkám (ECU). V dnešních vozidlech je proto mnohem běžnější než předchozí „postroje“.

Při použití sběrnice CAN musí být připojeny následující kabely:

 • Hlavní proud;
 • negativní;
 • Kabely kabelů CANBus, obvykle s adaptérem pro připojení;
 • Reproduktorové kabely.

Všechny ostatní prvky, jako je osvětlení, couvání a další, používají kabel CANBus, což výrazně usnadňuje a zrychluje připojení autorádia.