Autorádio s navigačním systémem

Které autorádio umí nejen přehrávat hudbu, ale má také funkci GPS? Přesně tak, je to autorádio s navigací!

Co je to navigační systém?

Navigační systém je technický systém, který využívá informace k určení trasy na určité místo.

Po zadání cíle vyhledá systém GPS nejrychlejší a nejkratší trasu. Pokud řidič zvolí jinou trasu v důsledku nepředvídaných okolností, automaticky se vyhledá jiná pochodová trasa.

Autorádia 1 DIN a 2 DIN s navigací

V případě autorádií s navigací se navigace ve formátu double DIN provádí prostřednictvím vestavěné technologie GPS. Všechna naše autorádia 2 DIN a některá autorádia 1 DIN mají integrované mapy GPS. Mapy se zobrazují na dotykových monitorech o velikosti úhlopříčky až deset palců. Navigační pokyny se kromě obrazovky zařízení zobrazují i na displeji v kokpitu vozidla.

Přístup k mobilnímu telefonu je možný přes Bluetooth. Také na zadní straně autorádií s navigací se nachází řada přípojek: pro zadní kamery, které pomáhají při couvání, mikrofony pro hands-free hovory, GPS antény, WiFi, přídavné zesilovače, dálkové ovládání na volantu.

Parkovací asistent je pro řidiče velkým pomocníkem při couvání a parkování. Tato funkce vám pomůže vidět překážky, které v bočním zrcátku nevidíte.

Připojení WiFi umožňuje velmi snadno aktualizovat mapy GPS. Mimo jiné se určuje také rychlost jízdy. Takové údaje nezajímají jen policii, ale byly by velmi důležité i pro pojišťovny.

Velkou výhodou autorádia s navigačním systémem je lepší integrace do vozu. Zařízení s mnoha senzory a asistenčními systémy řidiče jsou ve vozidle propojena a integrována do koncepce ovládání kokpitu.

Signál autorádia s GPS je stabilnější než signál chytrého telefonu nebo přenosného navigačního systému. Lepší příjem zajišťují vestavěné antény ve vozidle. V případě špatného příjmu v tunelech a na podzemních parkovištích může vestavěný navigační systém určit polohu vozu podle údajů z rychloměru a snímačů polohy.

Na displeji v kokpitu se zobrazují různé doplňkové informace, např. informace GPS, rychlost jízdy. Tyto údaje vás varují před nadměrnou rychlostí a zaručují dobrou a bezpečnou jízdu.

Zvuky navigačního systému neruší hudbu. Hudba se trochu ztlumí, když má navigační systém předat důležité informace. Přiložené autorádio s navigací usnadňuje ovládání rádia, protože se soustředíte pouze na jedno zařízení. Tímto způsobem jste pozornější, protože máte vše na dosah na určitém místě.

Použití autorádia s navigačním systémem šetří náklady, protože potřebný výpočetní výkon je již k dispozici.

S naším spolehlivým autorádiem s navigací dojedete vždy v bezpečí a v klidu. Ať už jedete ráno do práce, nebo jedete na výlet s přáteli, máme pro každého to správné autorádio s navigací. S asistenčními funkcemi pro řidiče dojedete do cíle ještě bez stresu!

Jeden z našich modelů autorádia s navigačním systémem XOMAX XM-DN776

Napsat komentář