Autorádio 1 DIN:Vaše zábava začíná zde!

Autorádia 1 DIN, nabízená ve standardní instalační velikosti (180 mm x 50 mm), přehrávají obraz, hudbu nebo video data. Aktuální fotografie, navigace s GPS, hudba, audioknihy nebo vzrušující filmy pro vaše spolucestující zkrášlí každou dlouhou (i krátkou) jízdu a promění vaše vozidlo v originální zábavní talent. Většina našich autorádií 1 DIN je rozdělena do následujících kategorií:

 • Autorádio s Mp3
 • Autorádio s připojením USB
 • Autorádio s přijímačem CD/DVD
 • Levná autorádia

Dodatečná úprava

Na zadní straně autorádia 1 DIN najdete několik konektorů pro:

 • Zadní kamery, které pomáhají při couvání
 • Mikrofony pro hands-free hovory
 • Antény GPS
 • WiFi
 • Dálkové ovládání na volantu

Mezi funkce autorádií 1 DIN patří:

 • Bluetooth hands-free a bezdrátové přehrávání hudby (např. Spotify přes mobilní telefon)

Bezdrátové ovládání zvukového výstupu a hands-free volání je hlavním prostředkem, kterým se Bluetooth dostalo do našich automobilů. Hlavní výhodou Bluetooth z hlediska pohodlí je, že nemusíte opakovat proces párování. Po zapnutí funkce Bluetooth obou zařízení by mělo dojít k jejich automatickému spárování.

Díky funkci Bluetooth můžete rádio velmi rychle připojit k mobilnímu telefonu. Bluetooth umožňuje bezdrátové přehrávání hudby, volání a přístup k několika funkcím mobilního telefonu. Zároveň nemusíte sundávat ruce z řídítek. Tato funkce je také velmi výhodná, pokud auto často používají dva řidiči.

● Rádiový tuner RDS AM FM

Funkce RDS je zkratka pro funkci Radio Data System. Pomocí této funkce můžete ukládat stanice jako předvolby a vybírat mezi nimi vhodnou stanici. Přitom nemusíte rádio ladit. Autorádio může ukládat další informace dopravní zprávy, název rozhlasové stanice, program, DJ DJ, název a interpreta.

● Automatické vyhledávání stanic (AMS)

Funkce automaticky vybere nejlepší frekvenci pro nastavenou rozhlasovou stanici. Pomocí této funkce můžete najít a uložit několik stanic s vhodnou frekvencí. V závislosti na kvalitě příjmu se stanice velmi často přetřiďují. Autorádio 1 DIN automaticky uspořádá seznam programů.

● Port USB pro paměťové karty (až 64 GB)

Díky připojení USB můžete v autě poslouchat hudbu, kterou máte doma uloženou na USB. Mobilní telefon můžete spárovat s autorádiem prostřednictvím kabelu USB. Spárováním se dokonce vyplatí nabíjet baterii mobilního telefonu! Hudbu v rádiu je možné poslouchat i bez vyjmutí paměti USB.

● Připojení AUX IN na přední straně (3,5 mm jack)

Připojení AUX je komunikační připojení. Pomáhá uživateli komunikovat prostřednictvím zvukových signálů. Cesty se tak stanou fascinujícím zážitkem! Kabel AUX hrál velkou roli při ovládání akustické zábavy v našich automobilech. Připojení AUX poskytuje nejlepší kvalitu spojení při propojení reproduktoru a zařízení. Připojení přes kabel AUX je nejlepší a nemůže být ničím přerušeno! Připojení AUX slouží k zesílení a vylepšení zvukových signálů. Abyste mohli připojit zařízení přes vstup AUX, potřebujete vhodný kabel AUX.

● Dálkové ovládání

Dálkovým ovládáním se rozumí elektronické zařízení. Toto zařízení umožňuje ovládat jiné zařízení na krátkou až střední vzdálenost. Pomocí ovladače nebo prostřednictvím připojení Bluetooth můžete velmi snadno zvolit příslušnou funkci autorádia.

● Funkce složky

Funkce uspořádá hudbu na disku CD nebo v paměti USB podle abecedy. Hudba se tak rychleji a snadněji vyhledává.

● Přehrávač CD

Přehrávač CD je elektronické zařízení, které přehrává zvukové disky CD. V současné době lze najít mnoho reproduktorů moderních značek, které lze k zařízení připojit. CD však hrají roli i v hudebním průmyslu. Autorádio 1 DIN s přehrávačem CD přehrává řadu zvukových formátů.

Autorádio 1 DIN s přehrávačem CD je pro vás to pravé, pokud:

 • přikládají velký význam kvalitě hudby
 • chtějí mít v rukou něco hmatatelného
 • jste milovníkem určitého typu hudby/hudební skupiny

Autorádio s přehrávačem MP3 přehrává pouze hudbu ve formátu MP3. Kvalita zvuku ve formátu MP3 není tak dobrá jako u CD. Přehrávače CD nabízejí čistší zvuk než přehrávače MP3. Formát MP3 používá ztrátový algoritmus, který odstraňuje méně slyšitelný hudební obsah. Výsledkem je zhoršená kvalita hudby.

Autorádio 1DIN s přehrávačem CD může kromě jiných formátů přehrávat i formáty MP3. Autorádio 1DIN s přehrávačem CD má krásný obal, moderní booklet se seznamem skladeb, texty a základními informacemi.

S přehrávačem CD získáte při poslechu svých oblíbených audioknih kvalitní zvuk. Během cesty vytvářejí audioknihy hřejivou a krásnou atmosféru. Audioknihy nám pomáhají relaxovat, myslet na něco pozitivního a jednoduše se uklidnit.

Naše autorádia 1DIN s přehrávačem CD přehrávají následující formáty: *Audio CD *CD-R *CD-RW *formát MP3/WMA. S přehrávačem CD můžete přijímat všechny rozhlasové stanice ve vaší oblasti a také vložit své oblíbené CD a užívat si hudbu.

● GPS

Tato funkce vám pomůže najít nejkratší a nejrychlejší cestu na místo. Připojení k internetu zde není důležité, protože mapy jsou již staženy do autorádia. Zvuky navigačního systému neruší hudbu. Mapy se zobrazují na dotykových monitorech o velikosti úhlopříčky až deset palců. Na displeji v kokpitu se také zobrazují různé informace, např. informace GPS a rychlost.

Velkou výhodou autorádia 1 DIN s navigačním systémem je lepší integrace do vozu.

● Přehrávač DVD

Díky přehrávači DVD v palubní desce můžete cestujícím přehrávat zajímavé filmy a videa. Autorádio s DVD přehrávačem 1 DIN je vybaveno dotykovým displejem, který umožňuje snadné a pohodlné ovládání. Jednou z největších výhod autorádia 1DIN s DVD přehrávačem je velká úložná kapacita, kterou DVD disky mají. Na jedno DVD je možné uložit celý film a mnohem více.

● Připojení pro zadní kameru a dálkové ovládání na volantu

Zpětná kamera je jednou z moderních funkcí couvání ve vozidle. Při couvání je kamera velkým pomocníkem. Pomocí minikamery můžete sledovat překážky, lidi nebo zvířata v okolí vozidla. Kamera je obvykle umístěna ve speciálním držáku registrační značky. Objektivy vám poskytnou široký úhel záběru 120 stupňů.

Zpětná kamera je při parkování velmi potřebná. Přídavný displej však ve voze působí velmi rušivě. Autorádio 1 DIN se vstupem pro signál couvací kamery zobrazuje obraz na displeji autorádia. Cílem všech modelů s touto funkcí je, aby mrtvý úhel vozidla byl co nejmenší.

V každém případě vám autorádio 1 DIN přinese zábavu na cestách. U nás najdete cenově dostupné modely autorádií 1DIN s nejmodernějšími funkcemi. Chceme, aby vaše cesta byla ještě krásnější a vzrušující. Zaručujeme – nebudete zklamáni!

Jeden z našich modelů autorádia 1DIN – XOMAX XM-DA775

Napsat komentář